Hakkımızda

Hoşgeldiniz!

Özgürlük ve esenlik içindeki varoluşumuzu sınırlayabilen duygusal zorluklarımız, acı verici yaşam deneyimlerinden kaynak alır. Bu deneyimler, kimi durumlarda çocukluk tecrübemizdeki olağan akışı sekteye uğratırken, kimi zaman yetişkin yaşamlarımızda da bizimle birlikte kalabilir. Psikoterapi, her birimizin farklı dokularda hissettiği endişe, depresyon, anlamsızlık, öz değer kaybı, öfke ve yas da dahil olmak üzere her türlü duyguyu keşfetmek için bir alan açar.

Özetle, hissettiğimiz gibi hissetmemizin nedenleri vardır ve psikoterapi bu anlam üzerine yapılandırılır. Bu karşılıklı keşif ve iyi oluş halini geri getirme sürecini, güvenli, yargılayıcı olmayan ve empatik bir terapötik zeminine oturtmayı amaçlayan Sentia Psikoloji, 2021 yılında Uzman Psikolog Hatice Karatepe Öztürk ve Uzman Psikolog Beliz Göncü tarafından kurulmuştur.

Kliniğimizde; Şema Terapi, EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), Transaksiyonel Analiz, IFS (Internal Family Systems Therapy), Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT), Theraplay, Mindfulness, Kabul ve Kararlılık Terapisi gibi ekollerden faydalanılarak çocuk, ergen, yetişkin, aile terapileri ve kurumsal danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Sentia Psikoloji’de, bütünsel çalışmanın oldukça kıymetli olduğu düşünülmekte, gereken durumlarda psikiyatri uzmanı, duyu bütünleme uzmanı, beslenme uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, okul rehberlik birimleri ve eğitimciler ile koordine bir tedavi yaklaşımı yürütülmektedir.

Ayrıca bazı dönemlerde bu alanlara ilgisi olan bireylere bir deneyim yaşatmak ve fayda sağlaması amacıyla kliniğimizde eğitim ve atölyeler düzenlenmektedir.

Daha fazla bilgiye ve Sentia Psikoloji ekibi tarafından sağlanan güncel makalelere, kurumsal duyurulara web sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Uzmanlarımız

Hatice Karatepe Öztürk

Uzman Psikolog, Psikoterapist

Beliz Göncü

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

Sena Mumcu

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

Çalışma Saatlerimiz

9:00 – 18:00
Pazartesi - Cumartesi

Bize Ulaşın

Teşvikiye mah, Hüsrev Gerede cad.
No: 92 Sema Apartmanı Kat: 2 Daire: 6 34365
Şişli/İstanbul
Tel: +90 533 024 7806

Sentia Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım